Radnički se plasirao u Evropu

Anđela Perić 2018.
Komentari

U poslednjem kolu plej-ofa Superlige fudbaleri niškog Radničkog savladali su Napredak iz Kruševca na Čairu rezultatom 4:1 i obezbedili plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Poslednji put je Real sa Nišave igrao u ovom takmičenju u sezoni 1983/1984.

Prvi na utakmici zapretio je Napredak preko Ruševića, u drugom minutu, ali je Radnički uzvratio u šestom, kada se u prilici našao Saša Stojanović, međutim zamalo je bio neprecizan. Pet minuta kasnije, Napredak je poveo. Eskić je šutirao sa ivice šesnaesterca, i savladao golmana Nišlija Šaranova. U 16. minutu Kruševljani su napravili prekršaj nad Mrkićem, Saša Stojanović je odlično izveo slobodan udarac, i doneo izjednačenje niškom timu. Igrao se 32. minut kada je Mrkić dodao do Slaviše Stojanovića, koji je preciznim udarcem u donji desni ugao doneo prednost Radničkom. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1 u korist domaćeg sastava.

Drugo poluvreme je šutem otvorio ponovo Rušević. Ipak ni ovog puta nije uspeo da se upiše u strelce. U 49. minutu u kaznenom prostoru oboren je Saša Stojanović, pa je sudija dosudio penal. Precizan sa bele tačke bio je Slaviša Stojanović. U 54. minutu oprobao se Saša Stojanović, međutim golman Napretka Petrović bio je na pravom mestu. Kruševljani su imali priliku da postignu gol preko Ivanovića, ali golman Radničkog Šaranov ga je sprečio u tome, odbranivši njegov udarac. Konačan rezultat na ovoj utakmici postavio je Marko Mrkić, koji je nekoliko minuta pre kraja meča lobovao Petrovića. Utakmica je završena rezultatom 4:1 na veliku radost i slavlje Meraklija.

Radničkom je na ruku išao i rezultat u utakmici između Partizana i Spartaka, gde su crno-beli slavili rezultatom 2:0. Real sa Nišave je u Evropi!

Radnički Niš: Šaranov, Mijailović, Saša Stojanović (od 88. minuta Ristić), Slaviša Stojanović (od 74. minuta Krstić ), Mrkić, Aksentijević, Mićić (od 46. minuta Petrović), Jovanović, Simunović, Noma, Stanković.

Napredak: Nikola Petrović, Simonović, Nemanja Petrović, Eskić, Miladinović, Ostojić, Zec (od 56. minuta Markoski), Vulić (od 42. minuta Ivanović), Rušević, Jese, Basrak (od 87. minuta Jovković ).

Ključne reči: fk radnički niš , Fk Napredak Kruševac , superliga , plejof , Liga Evrope ,