Radnički trijumfovao u Ivanjici

Anđela Perić 2018.
Komentari

U meču 26. kola Superlige fudbaleri niškog Radničkog na gostovanju Javoru upisali su pobedu rezultatom 3:1. Trijumf niškom timu doneli su Pavkov sa dva pogotka sa bele tačke i Japanac Noma, dok je utešni gol za domaći sastav postigao Petković.

Fudbaleri Radničkog su od početka meča igrali dobro, stvorili su dve dobre prilike, međutim, jednom su ih prečka, a drugi put golman Javora, Đogatović, sprečili u nameri da povedu. Pokušavao je i Javor, ali bezopasno. Mreže su do poluvremena mirovale, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom 0:0.

U 51. minutu Real sa Nišave dolazi do vođstva. Sudija Obradović je zbog igranja rukom igrača ivanjičkog tima dosudio penal, koji je uspešno realizovao Pavkov. Igrao se 76. minut kada je nad Nomom skrivljen još jedan penal. I ovoga puta Pavkov je bio precizan i duplirao je prednost Nišlija. Samo dva minuta kasnije, Javor je uspeo da smanji na 1:2 golom Petkovića. U 80. minutu Noma je postigao i treći pogodak za Radnički i rešio pitanje pobednika. Izveli su fudbaleri Radničkog slobodan udarac, protivnik je uspeo da izbaci loptu, ali samo do Nome, koji smešta loptu iza leđa golmana Đogatovića. Utakmica je završena rezultatom 1:3 i pobedom niškog tima.

Od poslednjih devet utakmica Radnički je upisao osam pobeda i jedan nerešen rezultat i drži treću poziciju sa 49 bodova. Za drugoplasiranom ekipom Partizana zaostaje šest bodova. U narednom kolu, 11. marta, Real sa Nišave ugostiće Spartak iz Subotice.

Javor: Đogatović, Karišik, Kovačević, Dolmagić, Đerić, Maričić, Krnić, Kolaković (od 46. minuta Cvetković), Crnomarković, Mrkaić (od 46. minuta Petković), Amanović (od 70. minuta Ilić);

Radnički Niš: Šaranov, Simunović, Miladinović, Aksentijević, Subić, Petrović (od 86. minuta Lalatović), Mićić (od 70. minuta Jovanović), Noma, Babić, Stanisavljević (od 46. minuta Slaviša Stojanović), Pavkov.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Javor , superliga , 26 kolo , Ivanjica ,