Radnički na Čairu slavio protiv Partizana

Anđela Perić 2018.
Komentari

U derbiju 25. kola Superlige odigranom na Čairu fudbaleri Radničkog savladali su ekipu Partizana minimalnim rezultatom 1:0. Čovek odluke bio je Milan Pavkov koji je golom u 75. minutu doneo pobedu niškom timu.

U prvom delu igre oba tima imala su po nekoliko šansi, ali nedovoljno opasnih, sve do 41. minuta kada se je iz redova Partizana oprobao Suma. Međutim, golman Radničkog Šaranov odbranom je sprečio Gvinejca da dovede crno-bele u vođstvo. Do kraja poluvremena promene rezultata nije bilo, pa je nakon odigranih 45 minuta na semaforu pisalo 0:0.

U nastavku meča, u 55. minutu Nemanja G. Miletić našao se sam pred golmanom niškog sastava, ali iz ovog duela golman Šaranov izlazi kao pobednik. Još jednom intervencijom sprečio je fudbalere Partizana da postignu pogodak. Dvadeset minuta kasnije, Radnički postiže gol, za veliku radost Meraklija. Japanac Noma uposlio je Milana Pavkova, koji je uputio precizan šut desnom nogom u suprotan ugao Stojkovićevog gola. Utakmica je završena rezultatom 1:0 i sedmom pobedom u nizu od poslednjih osam utakmica Reala sa Nišave. Radnički i dalje zauzima treću poziciju sa 46 bodova, i za drugoplasiranim Partizanom zaostaje šest bodova. 7. marta u 26. kolu Radnički gostuje Javoru.

Radnički Niš: Šaranov, Aksentijević, Miladinović, Simunović, Stanković, Petrović, Mićić (od 73. minuta Saša Stojanović), Noma, Stanisavljević (od 58. minuta Slaviša Stojanović), Babić (od 86. minuta Bulatović), Pavkov.
Partizan: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, Mitrović, N. G. Miletić, Zdjelar, Pantić (od 78. minuta Jovanović), Tošić, Suma (od 76. minuta Ilić), Ivanović (od 60. minuta Janković), Ožegović.

Ključne reči: fk radnički niš , FK Partizan , Superliga Srbije , 25 kolo , Milan Pavkov , fudbal , čair ,